Liaanihypyn SM-kisojen tulokset

LIAANIHYPYN SM-KILPAILUT KAAVIN TORILLA 16.7.2016

Vesisade sotki kilpailujen aikataulut, mutta saimme kuitenkin kelpo tuloksia huonosta säästä huolimatta.

 

TP7

  1. Lili Martikainen Kuopio 220 (ME) (120o 140o 160o 170o 180o 190o 200xo 210xo 220o 230xxx) 2. Sisu Suutarinen Ähtäri180 ( 120o 140o 160xo 170o 180o 190xxx) 3. Voima Kenttä Espoo 170 (100o 120o 140o 160xo 170xo 180xxx)

TP9

  1. Veera Niittymäki 230 (120o 140o 160o 180o 200o 220o 230xo)2. Sora Kenttä 220 (100o 120o 140o 160o 180xo 200o 220xo 230xxx). 3. Luca Damsten 180 Kaavi (100o 120o 140o 160o 180xxo 200xxx) 4. Elliina Parviainen Kajaani 140 (100o 120o 140xxo 160xxx)

TP11

  1. Max Damsten Kaavi 280 (ME) (140o 160o 180o 200o 220o 240o 250o 260xo 270o 280o 290xxx) 2. Juho-Pekka Voutilainen Riistavesi 270 (120o 140o 160o 180o 200o 220o 250xxo 260o 270o 280xxx) 3. Heidi Tirkkonen Kaavi 270 (200o 220o 240o 250o 260xo 270o 280xxx) 4. Lilja Korhonen Kaavi 220 (160xo 180o 200o 220o 240xxx)5. Lumi Kenttä Espoo 220 (120o 140o 160o 180o 200o 220o 240xxx) 6. Juuso Ikäheimo Riistavesi 220 (100o 120o 140o 160o 180o 200xo 220xxo 240xxx) 7. Anna Vesterinen Kaavi 160 (100o 120o 140o 160xxo 180xxx)

T13

  1. Anni Tervamäki Kaavi 300 (ME) (200o 220o 240o 260o 270o 280o 290o 300xo 310xxx) 2. Saara Niittymäki Savonlinna 300 (ME) (220o 240o 260o 270xo 280o 290o 300xo 310xxx) 3. Inka Pyykkönen Kaavi 280 (220o 240o 260o 270o 280o 290xxx) 4. Wilma Saukkonen Kaavi 280 (180o 200o 220o 240o 260o 270o 280xo 290xxx) 5. Iitu Purhonen Juva 220 (180o 200o 220o 240xxx) 6. Hanna Parviainen Kajaani 220 (160o 180o 200o 220xo 240xxx)

P13

  1. Nooa Kenttä Espoo 220 (160o 180o 2000 220o 240xxx)

T15

  1. Venla Peltola Miehikkälä 320 (260o 280o 300o 310o 320xo 330xxx)

P15

  1. Severi Niittymäki Savonlinna 340 (300o 320o 340o 350xxx) 2. Pyry Suurarinen Ähtäri 320 (260o 280o 300xo 320o 340xxx)

N17

  1. Elina Peltola Miehikkälä 360 (ME) (260o 280o 300o 310o 320xo 330o 340xo 350xo 360xo 370xxx) 2. Heta Rundelin Varkaus 340(240o 260o 280o 300o 310o 320o 330xo 340xo 350xxx)

M17

  1. Iiro Suutarinen Ähtäri 380 (300o 320o 340o 360o 380xxo 390xxx) 2. Santeri Purhonen Juva 360 (280o 300o 320o 340xo 360xxo 380xxx)

N Yleinen

  1. Laura Ollikainen Varkaus 370 (ME) (240o 260o 280o 300o 310o 320o 330o 340o 350o 360o 370o 380xxx) 2. Irina Pekkola Kuhmo 280 (200o 220o 240o 260o 280xo 300xxx) 3. Ilona Rahnasto Markkasaaren Marakatit 260 (160o 180o 200o 220o 240o 260o 280xxx) 4. Maria Karjalainen Markkasaaren Marakatit 240 (160o 180o 200o 220o 240o 260xxx) 4. Jade Suhonen Markkasaaren Marakatit 240 (160o 180o 200o 220o 240o 260xxx) Anne ”Morsian” Selmgren Tuusniemi DNS

M Yleinen

  1. Santeri Hirvonen Siilinjärvi 420 (320o 340— 360o 380o 400xxo 410o 420xxo 430xxx) 2. Samuli Järvelä Kuopio 410 (380o 400o 410o 420xxx) 3. Lassi-Pekka Korhonen Kaavi 410 (320o 340o 360o 380o 400xo 410o 420xxx) 4. Aki Mäkinen Kajaani 400 (320o 340o 360xxo 380o 400xo 410xxx)

N40-55

  1. Kirsti Siekkinen Jyväskylä 290 (240o 260o 280o 290o 300xxx) 2. Sari Tirkkonen Kuopio 280 (220o 240o 260o 280xxo 290xxx) 3. Minna Purhonen Juva 260 (220o 240o 260xxo 280xxx) 4. Tuija Koponen Leppävirta 240 (160o 180o 200o 220o 240xo 260xxx) Marika Parviainen Kajaani NH (160xxx)

M 40-55

  1. Jukka Paananen Kuopio 340 (320o 340xo 360xxx) 2. Jan Damsten Kaavi 280 (260o 280o 300xxx) 3. Santeri Kenttä Espoo 260 (160o 180o 200o 220o 240o 260o 280xxx)

N55+

  1. Terhi Kokkonen Jyväskylä 240 (160o 180o 200o 220o 240o 260xxx)

 

LIAANIHYPYN SM-KILPAILUT KAAVIN TORILLA 7.6.2015

T/P 7

  1. Luca Damsten Kaavi 150 (120/2, 140/2, 150/3, 160/xxx) 2. Viivi Tanskanen Kaavi 140 120/1, 140/1, 150/xxx) 3. Fanny Arajärvi Iisalmi 120 (120/2, 140/xxx)

T/P 9

  1. Samu Miettinen Siilinjärvi 250 (200/1, 210/1, 220/1, 230/1, 240/1, 250/1, 260/xxx) 2. Iida Lyhykäinen Kuopio 160 (140/1, 160/1, 180/xxx) 3. Veera Niittymäki Savonlinna 160 (140/1, 160/3, 180/xxx) 4. Aaro Mustonen Kaavi 140 (120/1, 140/1, 160/xxx) 5. Veeti Mähönen Leppävirta 140 (120/2, 140/1, 160/xxx) 6. Emmi Miettinen Kaavi 140 (120/1, 140/2, 160/xxx) 7. Noora Tanskanen Kaavi 120 (120/1, 140/xxx) 8. Jenna Rissanen Kuopio 120 (80/1, 100/1, 120/1, 140/xxx) Harte Blomerus Kaavi NH (120/xxx)

T/P11

  1. Max Damsten Kaavi 260 (180/2, 200/1, 210/1, 220/1, 230/3, 240/2, 250/1, 260/2, 270/xxx) 2. Mette Hiltunen Leppävirta 250 (180/1, 200/1, 210/1 220/1, 230/1, 240/2, 250/1, 260/xxx) 3. Alpo Nurmi Hamula 250 (180/1, 200/1, 210/1, 220/1, 230/3, 240/2, 250/1, 260/xxx) 4. Jennifer Arajärvi Iisalmi 250 (160/1, 180/1, 200/1, 220/3, 230/3, 240/3, 250/1, 260/xxx) 5. Heidi Tirkkonen Kaavi 250 (180/1, 200/1, 210/1, 220,1, 230/1, 240/2, 250/2, 260/xxx) 6. Wilma Saukkonen Kaavi 240 (180/1, 200/1, 210/1, 220/1, 230/1, 240/1, 250/xxx) 7. Anni Tervamäki Kaavi 240 (180/1, 200/1, 210/1, 220/1, 230/1, 240/2, 250/xxx) 8. Juho-Pekka Voutilainen Riistavesi 240 (180/1, 200/1, 210/1, 220/1, 230/2, 240/2, 250/xxx) 9. Sara Mähönen Leppävirta 220 (180/1, 200/2, 210/1, 220/2, 230/xxx)

T13

  1. Inka Pyykkönen Kaavi 280 (200/1, 220/1, 230/1, 240/1, 250/1, 260/1, 270/1, 280/2, 290/xxx) 2. Milana Turpeinen Kaavi 250 (200/1, 220/1, 230/1, 240/1, 250/1, 260/xxx)

P13

  1. Leevi Keinänen Kaavi 300 (200/1, 220/1, 230/-, 240/1, 250/1, 260/1, 270/1, 280/1, 290/1, 300/2, 310/xxx) 2. Elias Nurmi Hamula 250 (200/1, 220/1, 230/1, 240/1 250/1, 260/xxx)

T15

  1. Tiia Mähönen Leppävirta 280 (220/1, 240/1, 250/1, 260/1, 270/1 280/1, 290/xxx)

P15

  1. Severi Niittymäki Savonlinna 280 (220/1, 240/2, 250/1, 260/1, 270/1, 280/3, 290/xxx) 2. Eemil Kokkonen Kuopio 260 (200/1, 220/1, 240/1, 250/1, 260/1, 270/xxx)

M17

  1. Elias Kokkonen Kuopio 350 (300/1, 310/1, 320/1, 330/1, 340/1, 350/2, 360/xxx)

N Yleinen

  1. Elina Peltola Miehikkälä 320 (240/1, 260/1, 270/1, 280/1, 290/1, 300/1, 310/1, 320/1, 330/xxx) 2. Venla Peltola Miehikkälä 320 (240/1, 260/1, 270/1, 280/1, 290/1, 300/1, 310/1, 320/2, 330/xxx) 3. Jade Suhonen Markkasaaren Marakatit 240, Ilona Rahnasto Markkasaaren Marakatit 240, Maria Karjalainen Markkasaaren Marakatit 240, (kaikilla 200/1, 220/1, 240/1, 260/xxx)

M Yleinen

  1. Samuli Järvelä Kuopio 440 (400/1, 410/-, 420/2, 430/-, 440/1, 460/xxx) 2. Niko Koskinen Janakkala 410 (350/1, 360/-, 370/1, 380/-, 390/1, 400/2, 410/2, 420/xxx) 3. Christian Westö Vaasa 410 (350/1, 360/-, 370/1, 380/-, 390/1, 400/3, 410/3, 420/xxx) 4. Santeri Hirvonen Siilinjärvi 400 (340/0, 350/-, 360/-, 370/1, 380/-, 390/2, 400/1, 410/xxx) 5. Mikael Westö 400 (350/1, 360/-, 370/1, 380/-, 390/3, 400/2, 410/xxx) 6. Lassi-Pekka Korhonen Kaavi 380 (300/1, 320/1, 340/2, 350/1, 360/1, 370/1, 380/1, 390/xxx) 7. Tapio Kekäläinen Akonpohja 380 (300/1, 320/1, 340/2, 350/2, 360/1, 370/1, 380/3, 390/xxx)

N 40

  1. Kirsti Siekkinen Jyväskylä 300 (240/1, 250/1, 260/1, 270/1, 280/3, 290/1, 300/1, 310/xxx) 2. Tuija Koponen Leppävirta 270 (200/1, 220/1, 240/1, 250/1, 260/2, 270/2, 280/xxx)

M 40+

  1. Jukka Paananen Kuopio 330 (300/1, 310/-, 320/-, 330/1, 340/-, 350/-, 360/-, 370/-,380/xx-) 2. Jan Damsten Kaavi 320 (260/1, 280/2, 300/3, 310/1, 320/2, 330/xxx)

N55+

  1. Terhi Kokkonen Jyväskylä 250 (160/1, 180/1, 200/1, 210/-, 220/1, 230/2, 240/3, 250/1, 260/xxx)

M55+

  1. Hannu Miettinen Joensuu 300 (260/1, 280/1, 300/3, 310/xxx)

Yhteistyökumppaneiden joukkuekilpailu:

  1. Team Boliden Kaavi yhteistulos 1270 (Antti Tiilikainen 380, Joni Tuomainen 340 Tero Kaltiainen 300 Ilkka Innanen 250)

Yhteensä 51 kilpailijaa

 

 

—————

LIAANIHYPYN SM-KISAT 19.7.2014  KAAVIN TORI

 

TP 7

  1. Kerttu Kilpeläinen Lappeenranta 190
  2. Veera Niittymäki Savonlinnan Riento 170
  3. Sora Kenttä Espoo 160
  4. Luka Kuittinen Kaavi 150
  5. Luca Damsten Kaavin Kaiku 140
  6. Veeti Mähönen Leppävirran Viri 100

Leevi Lohtander Kaavi,  NH

 

TP9

  1. Juho-Pekka Voutilainen Riistavesi 250
  2. Samu Miettinen Siilinjärven Ponnistus 250
  3. Reeti Lehtonen Helsinki 230
  4. Heidi Tirkkonen Kaavin Kaiku 220
  5. Sara Mähönen LeppävirranViri 210
  6. Max Damsten Kaavin Kaiku 210
  7. Alpo Nurmi Hamula 200
  8. Lumi Kenttä Espoo 190
  9. Aaro Mustonen Kaavin Kaiku 180
  10. Rasmus Lemettinen Kaavin Kaiku 160
  11. Leo Kuittinen Kaavi 140

 

 

PT11

  1. Inka Pyykkönen Kaavin Kaiku 270
  2. Saara Niittymäki Savonlinnan Riento 260 ja Ruska Lehtonen Helsinki 260
  1. Jennifer Arajärvi Iisalmi 230
  2. Ville Kujala Juankosken Kuohu 230
  3. Aapo Kilpeläinen Lappeenranta 220
  4. Alex Damsten Kaavin Kaiku 220
  5. Elias Nurmi Hamula 220
  6. Lotta Laitinen Kuopion Reipas 220
  7. Nooa Kenttä Espoo 220
  8. Wilma Saukkonen Kaavin Kaiku 210
  9. Rauna Sormunen Hamula 180
  10. Paavo Forsman Kuopio 180

 

T13

  1. Tiia Mähönen Leppävirran Viri 260
  2. Kiia Paanila Kuopion Taitoluistelijat 230
  3. Inka Rautio Kuopion Taitoluistelijat 200

 

 

 

 

P13

  1. Aaro Ilmonen Kuopio 270
  2. Severi Niittymäki Savonlinnan Riento 260
  3. Niko Kekäläinen Kaavin Kaiku 260
  4. Leevi Keinänen Kaavin Kaiku 240
  5. Miro Tuppurainen Siilinjärven Ponnistus 230

 

T15, 17

  1. Jaana Tolppanen Kaavin Kaiku 260

 

P15, 17

  1. Santeri Hirvonen Siilinjärven Ponnistus 390
  2. Elias Kokkkonen Kuopion Reipas 320
  3. Kasperi Riihimäki Kuopion Taitoluistelijat 320
  4. Leevi Laitinen Kuopion Reipas 260

 

N Yleinen

 

  1. Laura Ollikainen Varkauden Kenttäveikot 330
  2. Kaislakerttu Järvelä Soinin Sisu 320
  3. Miina Ruokolainen Espoo 290
  4. Maria Karjalainen Markkasaaren Marakatit 280
  5. Ilona Rahnasto Markkasaaren Marakatit 260
  6. Jade Suhonen Markkasaaren Marakatit 220
  7. LauraElina Martikainen Kuopion Taistoluisteluseura 220

 

M Yleinen

  1. Samuli Järvelä Soinin Sisu 450
  2. Pasi Pitkänen Kaavin Kaiku 420
  3. Eemeli Salomäki Someron  Esa 400
  4. Tapio Kekäläinen Kaavin Kaiku 380
  5. Asko Kilpeläinen Lappeenranta 370
  6. Toni Mäkinen Kuopio 320
  7. Jaakko Turunen Joensuu 320
  8. Mikko Ruokolainen Espoo 300

Vesa Metsänheimo DNS, Juho Niskanen Sumiaisten Pallo DNS

 

N40

  1. Kirsti Siekkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat 300
  2. Tuija Koponen Leppävirran Viri 270

 

M40

  1. Jukka Paananen Kuopio 370
  2. Veli Salmi Savonlinnan Jyry 340
  3. Kari Niittymäki Savonlinnan Riento 330
  4. Ari Lohtander Kaavi 320
  5. Santeri Kenttä Espoo 240

 

Joukkuekilpailu (sijalukupisteet 1.=10, 2.=7, 3.=5., 4.=4, 5.=3., 6.=2., 7… 1)

  1. Kaavin Kaiku 28 pist. (Inka Pyykkönen 1., Jaana Tolppanen 1., Alex Damsten 7., Pasi Pitkänen 2.)
  2. Team Niittymäki 26 pist. (Veera 2., Saara 2., Severi 2. Kari 3.)
  3. Leppävirran Viri 22 pist. (Tuija Koponen 2., Veeti Mähönen 6., Sara Mähönen 5. Tiia Mähönen 1.)
  4. Kuopion Taitoluistelijat 18 pist. (Inka Rautio 3., Kiia Paanila 2., Kasperi Riihimäki 3. Elina Martikainen 7.)
  5. Markkasaaren Marakatit 13 pist. ( Jade Suhonen 6., Ilona Rahnasto 5., Maria Karjalainen 4. Leevi Keinänen 4.)
  6. Tarzanin paluu vai viidakon Ykä 10 pist. (Mikko Ruokolainen 8., Miina Ruokolainen 3. Santeri Kenttä 5. Nooa Kenttä 10.)